• White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
 

HİZMETLERİM

BİREYSEL KOÇLUKLARI
GRUP EĞİTİMLERİ
SEMİNERLER
ATÖLYELER

SUNDUKLARIMDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Evde Çalışan Anneler:

Çok yoğun çalışma şartları olmasına rağmen üretimleri toplum ve çevre tarafından değer görmez. Sosyal güvenlikleri ( sağlık sigortası ve emeklilikleri) yoktur. Özellikle sanal eğitime ve gelişime çok açıklar. Kendilerini değersiz hissetmeleri özgüvensiz çocuklar yetiştirmelerine sebep olur çoğu zaman. 

Orta Gelir Düzeyinde Çalışan Anneler

(Memur, öğretmen, hemşire vb.): Ev hanımı ile çalışan kadın algısı arasında sıkışmışlardır. Kendi gelişimlerine, kariyerlerine, konforlarına zaman ve  bütçe ayırmak isterler. Ancak çevrenin kendilerinden beklediği ilgi ve hizmeti göstermek için çoğu zaman kendi hayallerinden vaz geçerler. 

                                                                                                                                  

Üst Gelir Düzeyinde Çalışan Anneler

(Doktor, Yönetici, Mühendis vb.): Çok yoğun çalışırlar. İşlerinde çok iyi olmakla mükemmel annelik arasında sıkışmışlardır. İşlerinde iyi olsalar anneliklerinde yetersizlik ve suçluluk yaşarlar. Anneliklerine zaman ayırsalar işlerinde sıradan olma korkusu yaşarlar. (Benzer konumdaki erkekler çoğu zaman bu kaygıları yaşamazlar. İstediği kariyeri yapmak erkeğin hakkı, kadın içinse lükstür.) 

Dışarıda Çalışmaya Ara Vermiş Anneler

Çocuk sahibi olduktan sonra ev dışında çalışma hayatına ara vermiş annelerdir. Bu bilinçli bir tercih olmadığı için çoğunlukla çaresizlikten bu tercihi yaptıklarını ifade ederler. Nadiren ‘şu anda böyle, bu benim tercihim ‘ diyebilirler. Yeniden ev dışı hayata dönmek isterler. Annelikle iş hayatını nasıl sürdürecekleri konusunda net değillerdir. 


Çocukları Büyümüş, Eşleri ile Başbaşa veya Yalnız Kalmış Anneler

Hayatlarını çocuk, yaşlı ve ev bakımına harcamışlardır. ‘ Ben ne istiyorum, beni ne mutlu eder, benim hayalim ne ?’ sorularını kendilerine sormaya hiç fırsat bulamamışlardır. Bir çoğu hayatlarının boşa geçtiğini düşünüp pişmanlık ve kırgınlık yaşarlar. Hayatlarına anlam katacak üretimin bir parçası olmaya ihtiyaçları vardır.

Öğretmenler ve 

 

Öğrenciler (Orta Öğretim ve Lise)

+90 538 593 94 73

whats app.png

Bana yaz

Hizmetlerimi incele

Akasya Tower Residence A Kule Kat 26 No: 151 Üsküdar/İSTANBUL

Fairways East Tower 901 Street 5 Greens /Dubai  UAE

Sosyal ol 

  • YouTube
  • Instagram

©2019 Hatice Boşça Danışmanlık.

Her Hakkı Saklıdır.

  • whats app
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon