HİZMETLERİM

BİREYSEL KOÇLUKLARI

İLİŞKİ KOÇLUĞU

KARİYER KOÇLUĞU

TELEFON ÜZERİNDEN

GRUP EĞİTİMLERİ

ANNEM KOÇUM OLSUN

 

ANNELER İÇİN KARİYER KOÇLUĞU

 

ÖĞRETMENLER İÇİN KARİYER KOÇLUĞU

SEMİNERLER

EMPATİ NE DEĞİLDİR?

ZAMAN YÖNETİMİ

HEDEF KOYMA...

ATÖLYELER

MASALLARLA KOÇLUK

KOÇLAR İÇİN SÜPERVİZYON

SUNDUKLARIMDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Evde Çalışan Anneler:

Çok yoğun çalışma şartları olmasına rağmen üretimleri toplum ve çevre tarafından değer görmez. Sosyal güvenlikleri ( sağlık sigortası ve emeklilikleri) yoktur. Özellikle sanal eğitime ve gelişime çok açıklar. Kendilerini değersiz hissetmeleri özgüvensiz çocuklar yetiştirmelerine sebep olur çoğu zaman. 

Orta Gelir Düzeyinde Çalışan Anneler

(Memur, öğretmen, hemşire vb.): Ev hanımı ile çalışan kadın algısı arasında sıkışmışlardır. Kendi gelişimlerine, kariyerlerine, konforlarına zaman ve  bütçe ayırmak isterler. Ancak çevrenin kendilerinden beklediği ilgi ve hizmeti göstermek için çoğu zaman kendi hayallerinden vaz geçerler. 

                                                                                                                                  

Üst Gelir Düzeyinde Çalışan Anneler

(Doktor, Yönetici, Mühendis vb.): Çok yoğun çalışırlar. İşlerinde çok iyi olmakla mükemmel annelik arasında sıkışmışlardır. İşlerinde iyi olsalar anneliklerinde yetersizlik ve suçluluk yaşarlar. Anneliklerine zaman ayırsalar işlerinde sıradan olma korkusu yaşarlar. (Benzer konumdaki erkekler çoğu zaman bu kaygıları yaşamazlar. İstediği kariyeri yapmak erkeğin hakkı, kadın içinse lükstür.) 

Dışarıda Çalışmaya Ara Vermiş Anneler

Çocuk sahibi olduktan sonra ev dışında çalışma hayatına ara vermiş annelerdir. Bu bilinçli bir tercih olmadığı için çoğunlukla çaresizlikten bu tercihi yaptıklarını ifade ederler. Nadiren ‘şu anda böyle, bu benim tercihim ‘ diyebilirler. Yeniden ev dışı hayata dönmek isterler. Annelikle iş hayatını nasıl sürdürecekleri konusunda net değillerdir. 


Çocukları Büyümüş, Eşleri ile Başbaşa veya Yalnız Kalmış Anneler

Hayatlarını çocuk, yaşlı ve ev bakımına harcamışlardır. ‘ Ben ne istiyorum, beni ne mutlu eder, benim hayalim ne ?’ sorularını kendilerine sormaya hiç fırsat bulamamışlardır. Bir çoğu hayatlarının boşa geçtiğini düşünüp pişmanlık ve kırgınlık yaşarlar. Hayatlarına anlam katacak üretimin bir parçası olmaya ihtiyaçları vardır.

Öğretmenler ve 

 

Öğrenciler (Orta Öğretim ve Lise)

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon