ATÖLYELER

Masallarla Koçluk

Edebiyat da Koçluk da insanın kendini tanıma ve potansiyelini aktive etme sürecinde iki önemli kaynak benim için. Yıllardır edebiyat tarafında mitler, masallar, rüyalar üzerine çalışıyorum. Ünlü Psikiyatrist Carl Gustave Jung’un kollektif bilinç dışı kavramıyla 20 yıl önce yüksek lisans çalışmalarımla tanıştım.


Koçluğa başlayınca bu iki ana kaynağı birleştirebileceğim bir atölye tasarlamak istedim. Masalların binlerce yıllık rehberliğini yetişkinlere hatırlatmaktı niyetim. Niyetim katılımcılar tarafından da olumlu yanıt aldı. İstanbul, Ankara, Mersin ve Dubai’de birçok “ Masallarla Koçluk” atölyesi düzenledim. Koçluk yapan arkadaşlarımdan gelen tekliflerle, “Koçlukta Bir İçe Bakış Yöntemi Olarak Masallar” başlığı ile koçlar için eğitim çalışmaları yaptım. 
Halen her yıl başında 5 yıldır yaptığım “ Masallarla Yeni Yıl Yeni Başlangıçlar” atölyesini yapmaktayım.


Karşılaştırmalı Edebiyat alanındaki çalışmalarıma masallar, mitler, kollektif bilinç altı ile devam etmekteyim.

Koçlar için Süpervizyon

20 yıllık edebiyatçılık,  eğitimcilik ve koçluk tecrübelerimi: Co-active Koçluk, şiddetsiz iletişim, derin demokrasi, eğitimcinin eğitimi, masallarla koçluk, psikanalitik edebiyat kuramları çerçevesinde bir araya getirdiğim bir çalışmadır.
Süre :  10 ay 
Ayda bir gün 3 saat grup süpervizyon çalışması yapılır. Belirlenen konuda katılımcılar birbirlerine koçluk yaparlar ve Hatice Boşça’dan geri bildirim alırlar. Koçluktaki güçlü yönlerini ve gelişime açık alanlarını görürler. Konuyla ilgili yeni beceriler ve bakış açısı geliştirirler.

Kimler Katılmalı; 
-  Koçluğunda derinleşmek isteyenler
-  Kendi otantik selfleriyle koçluklarında kendi seslerini bulmak isteyenler
-  Geçmiş eğitim ve deneyimleriyle koçluklarını harmanlayarak özgün yaklaşımlar geliştirmek isteyenler
-   Aldıkları eğitimlerle ikinci kariere niyet ettikleri bu alanda mesajlarını hedef kitlelerine uygun hale getirmek isteyenler. Bu mesajı ulaştırmak için doğru ve etkin kanalları bulmak isteyenler.

Not : Koçluk alanında hizmet veren herkese açık bir eğitimdir. Her yıl sadece 8 kişi alınır. Katılımcılar başvuranlar arasından mülakatla seçilir.

+90 538 593 94 73

whats app.png

Bana yaz

Hizmetlerimi incele

Akasya Tower Residence A Kule Kat 26 No: 151 Üsküdar/İSTANBUL

Fairways East Tower 901 Street 5 Greens /Dubai  UAE

Sosyal ol 

  • YouTube
  • Instagram

©2019 Hatice Boşça Danışmanlık.

Her Hakkı Saklıdır.

  • whats app
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon