BLC Hakkında

CTI Co-Active Koçluk Yaklaşımı Nedir?

CTI dünyada en fazla sertifikalı koç yetiştiren okuldur.  CTI’ın Co-Active Koçluk yaklaşımı ile dünya genelinde pek çok lider, yönetici ve koçun yaşamı değişmiştir. Bu yaklaşımda CTI koçluğu, kişileri doğal olarak yaratıcı, kaynak sahibi ve aradığı cevaplara bütün olarak sahip kişiler olarak görmektedir. Co-Active bir koçun görevi güçlü sorular sormak, dinlemek ve de kişinin tam potansiyeline ulaşmasını sağlamaktır.

BLC LEARNING & COACHING

BLC, Eğitim ve koçluk alanında hizmet veren bir kuruluştur. Şirket bünyesindeki koçlarımız uluslararası CTI (Coach Training Institute) sertifikalıdır. Co-Active koçluk yaklaşımını benimsemişlerdir.

Yaşam Koçu Kimdir?

Hayatınızda karar vermekte zorlandığınız, hedef koymada ve hedeflerinizi gerçekleştirmede sıkıntı yaşadığınız durumlarda size yardımcı olacak kişidir yaşam koçu.
Yaşam koçu sizin geçmişinizle ilgilenmez. Neden ve niçinleri sorgulamaz. Sizin şu anda olduğunuz kişiyle ve gelecekte yapmak istediklerinizle ilgilenir. Sizin var olan fark ettiğiniz veya etmediğiniz özellikleriniz, değerleriniz ve hayallerinizle ilgilenir. Hayata karşı kendi değerlerinizle net bir duruş almanızı sağlar. Harekete geçmenize yardımcı olur. Bunu yaparken kendinizi keşfetmeniz için güçlü sorular sorar ve dönüşümünüze katkıda bulunacak ödevler verir.
Yaşam koçu bir danışman değildir, dönüşüm ve hedefe ulaşma yolculuğunda yanınızda yürüyen yol arkadaşınızdır.

adminBLC Hakkında