Ben Kimim

blc koçluk haticebosca yaşam koçuSıcak bir Akdeniz şehri olan Mersin’de başladı hayat yolculuğum. (Ankara dışında) Farklı ülkelerde de olsam hep sahil şehirlerinde yaşadım. 16 yaşındayken üniversite sınavında il birincisi ve Türkiye 127.’si olarak Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğini kazandım. Genç ve idealisttim. Bölümümü birincilikle bitirerek 20 yaşında Ankara’nın Ayaş ilçesinde öğretmenliğe başladım. Aynı zamanda yüksek lisans yapıyordum. 2003′te evlendim, işimden istifa ederek eşimle birlikte A. B.D’ye yerleştim. Ardından Suudi Arabistan, İngiltere, Fransa ve Dubai’de yaşadım. Bu ülkelerde tercümanlık yaptım, dil kurslarında yabancılara Türkçe öğrettim.

2011 yılında Şehr-i Şehir İstanbul’a yerleştim. Karşılaştırmalı Edebiyat alanında doktora eğitimine başladım.
Öğretme ve öğrenme tutkum, farkındalık yaratma arzumla birleşince Yaşam Koçluğu ile tanıştım. CTI ( Coach Treaning İnstitute) eğitimleriyle sertifikamı aldım.
Bireysel Koçluk, İlişki Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Ebeveyn Koçluğu ve Kariyer Koçluğu yapıyorum.
Ömür boyu öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor olacağım.
Her insanın ayrı bir dünya olduğuna inanmaktayım. Bu dünyaları keşfetmek ve bireylerin var olan potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak, dönüşümlerini tetiklemek kısaca yaptığım iş.

Herkesin yaşam amacına uygun, dolu dolu bir hayat yaşadığı bir dünya hayal etmekteyim.

adminBen Kimim